Päeva alustasime ekskursiooniga Rahva Raamatu logistikakeskusesse, kus tutvustati raamatute komplekteerimist, tarnimist ning üleüldist raamatute ringlust. Olime vaimustuses. Ladu, kuhu meid viidi, oli täis kõrgustesse ulatuvaid raamatukaste. Kõikjal olid raamatud ja veelkord raamatud. Lisaks veel lauamängud, vinüülplaadid jne.
Üllatas aga nende töö innovaatilisus. Raamatute komplekteerimine toimub väga kiiresti ja lihtsalt. Suurem osa tööst tehakse tahvelarvutitega, välja arvatud raamatute pakkimine ja inventeerimine. Sellegipoolest on töömaht väga suur ning jõulude ajal kasutavad nad lisatööjõudu väljastpoolt oma ettevõtet.
Ringkäigule järgnes üldtutvustus Rahva Raamatu tegevusest ning põgus ülevaade Eesti raamatuturust. Räägiti RR (Rahva Raamat) kirjastuse tööst, e-raamatutest ning hulgiveebist, mis on ennekõike mõeldud koolidele ja (kesk)raamatukogudele.
Pisut ka fotomaterjali.
Esimestel fotodel on hoidla, kus on maast laeni vaid raamatud. Esmapilk oli hirmutav, suured raamatukastid kusagil kõrgel lae all. Tegelikult on raamatute liigutamine ülevalt alla ja vastupidi üsna lihtne. Selleks on spetsiaalne tõstuk, mis transpordib raamatuid nii nagu vaja. Uutel tõstukijuhtidel olevat alguses ka väike kõrgusekartus, aga sellest hirmust saadakse üle üsna ruttu.
Kuid kõige aeganõudvam töö on inventuur. Ka laohoidja sõnul on raamatute ühekaupa inventeerimine paras katsumus. Kõik, kes on teinud mingisugustki inventuuri, mõistavad selle töö iseloomu ja kulgu.
Kolmel viimasel pildil komplekteeritakse ja pakendatakse tellijate raamatud. Töö on kiire, hästi süstematiseeritud ning pidavat olema kergesti õpitav.
Tõstuk |
Süsteem raamatute leidmiseks on väga lihtne ja loogiline. Paari päevaga pidavat olema orienteerumine selge. |
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar